вторник, 19 января 2021 г.

 Четвер, 21.01

Інформатика

https://informatikash1.blogspot.com/p/blog-page.html

Математика

Тема. Закріплення прийомів множення і ділення круглих чисел. Задачі на рух. Розв'язування рівнянь.

Підручник стор. 103, № 664 – 668 -усно.

Домашня робота:  с. 103, № 671,№ 672 - виконати письмово ( на Вайбер)

Літературне читання

Тема:Василь Сухомлинський " Ми їздили в Канів". 

Підручник стор.71-72 - читати, переказувати.

Виконати завдання  на стор.72, підготуватися до тестування за розділом "Пейзаж у прозових творах".

 Четвер, 21.01

Трудове навчання


 Середа, 20.01

Українська мова

Тема: Контрольний диктант. Птахи взимку.

Текст диктанту буде продиктований онлайн за посиланням на платформі в Google Meet

о 10.00.

Математика

Тема: Ділення круглих чисел на двоцифрове число виду 64000:16. Розв'язування рівнянь. Задачі на рух.

Підручник стор. 107

№656 - усно.

№657- розглянути пояснення нової теми.

№659 - письмово.

Домашнє завдання №662, 663(умову записати у вигляді схематичного рисунку)

Русский язык

Тема: Однозначные и многозначные слова.

Учебник стр.91-93 -  упр. 213, 215,219 (устно).

Выучить правило  - стр.92.

Домашняя работа: с. 93, упр.,216, 217 - письменно (на  Вайбер).

Основи здоров'я

Середа 20.01.2021 р.
4-А,Б,В класиопрацювати матеріал підручника  стор. 86-89

Матеріал до уроку!  

 Туберкульоз — досить поширене і небезпечне інфекційне захворювання. Збудником його є туберкульозна паличка, або паличка Коха, названа так на честь ученого, який її відкрив. Туберкульоз уражає всі органи і тканини лю­дини. Найчастіше трапляється туберкульоз легень. Туберкульозна паличка передається повітряно-крапельним шляхом. Вона може бути на посуді, одязі, рушниках, на предметах, якими користується хворий. Підхопити туберку­льоз можна і від свійських тварин. Заразитися можна де завгодно — у тран­спорті, в школі, в магазині, під час спілкування, при поцілунках тощо. Симп­томи — руйнування тканини легень або інших органів, яке супроводжується загальною слабкістю, пітливістю, втратою апетиту і підвищенням температури у вечірній час.
    Чи всі люди, до яких потрапила туберкульозна паличка, хворіють на тубер­кульоз? Ні, не всі. Із 100 людей, заражених на туберкульоз, захворюють 5 осіб. Решта спокійно живуть із нею, їхня імунна система тривалий час тримає збуд­ника під контролем. Але якщо організм утрачає опір, то бактерії активно роз­множуються і викликають захворювання.
Для запобігання туберкульозу Міністерство охорони здоров’я проводить санітарну профілактику — лікування хворих, спостереження й обстеження членів їх сімей. Для виявлення туберкульозу застосовують флюорографічне обстеження, туберкулінові проби, наприклад Манту. Проводять і специфічну профілактику — введення всім новонародженим, а за потреби — підліткам і дорослим, вакцини БЦЖ, що являє собою послаблені туберкульозні палички, які сприяють утворенню активного штучного імунітету.
СНІД є смертельно небезпечним захворюванням, яке сучасна медицина поки що неспроможна вилікувати.
    Організм людини має захисну систему, яка протистоїть різним інфекціям. Її називають імунною. Імунітет — це наша зброя проти мікробів і вірусів. Він не тільки захищає наш організм від захворювань, але й допомагає видужати. На початку 80-х років лікарі помітили стійке зростання кількості пацієнтів із новим загадковим захворюванням. Хворі втрачали здатність опиратися ін­фекціям і вмирали від різних хвороб. Це нове інфекційне захворювання — синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД). Збудник хвороби — спеці­альний вірус, що отримав назву вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
    Уявіть собі фортецю — це наш організм. Воїни, які захищали фортецю, за­разилися і загинули. Тепер немає кому захищати наш організм. Він безсилий подолати будь-яку інфекцію. Те саме відбувається і в разі зараження ВІЛ. Людський організм — це фортеця, а імунітет — могутнє військо. Якщо в ор­ганізм потрапляє ВІЛ, він починає знищувати імунітет, і організм стає зовсім беззахисним перед мікробами і вірусами. Коли імунітет знищений, почина­ється СНІД. СНІД — це остання стадія хвороби, під час якої людина може по­мерти навіть від ангіни.
    Занедужати на СНІД людина може через багато років після інфікування. Чітких симптомів ця хвороба не має. В Україні склалася загрозлива ситу­ація — стрімко зростає кількість інфікованих і хворих на СНІД. Тому дуже важливо знати, як вберегтися від ВІЛ. Діти вашого віку інфікуються вкрай рідко. Але це не означає, що діти цілком захищені від зараження.
через кров;
статевим шляхом;
при народженні, від хворої матері, яка годує дитину молоком.
    Висновок. Немає таких причин, через які ми повинні принижувати людей, що живуть з ВІЛ. На їхню долю і без того випали тяжкі випробування. Не слід кривдити таких людей. Потрібно бути милосердними до них.