четверг, 21 января 2021 г.

П'ятниця, 22.01

Я у світі

Перейти на блог вчителя Гончарової Ольги Анатоліївни:

https://olgagoncharova7744.blogspot.com/

Літературне читання

Тема.  Контрольна робота. Аудіювання.

Аудіювання виконуємо під час відеоуроку за посиланням у вайбер.

Образотворче мистецтво

Перейти на блог вчителя Гончарової Ольги Анатоліївни:

https://olgagoncharova7744.blogspot.com/

Українська мова

УРОК 76. УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ

Мета: вдосконалювати вміння детально переказувати текст, творчо його продовжувати; розвивати усне та писемне мовлення, вміння бачити й відчувати красу природи, творче мислення, уяву; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над загадкою

Диво-сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця,

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає —

Сріблом все вкриває.

— Про яку царицю йдеться у загадці? (Про зиму)

— Які слова вам допомогли відгадати цю загадку?

3. Робота над скоромовкою

Стоять під снігом сосни сонно,

Сидять на соснах снігурі,

Санчата на ставок з розгону

Скотились весело з гори.

4. Гра «Переплутанка»

— Складіть народну прикмету.

(Сонце блищить, а мороз тріщить.)

5. Гра «Додай кінцівку»

·       Грудень рік кінчає, ... (а зиму починає).

·       Держись, Хома,— ... (іде зима).

·       Узимку сонце світить, ... (а не гріє).

·       Біліше зима — ... (зеленіше літо).

6. Гра «Відшукай слово»

Д Ж Я З Ь Ю Н Р Ч Т И Д Н Ф К Щ Т М Ж Ю Щ О К Р В Я И Й Ь Л Ч І Ф С 

Підказка. Ви відшукаєте слово, якщо викреслите літери, що повторюються двічі.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

— Заплющте очі й уявіть себе у зимовому лісі. Які асоціації виникають у вас? Чим вам подобається зимовий ліс? (Красою, тишею, казковістю)

— У чому ж казковість зимового лісу? (Сніг засипав усі доріжки, а на ньому різні сліди. В лісі все мовчить. Дуже гарно...)

— Казковість зимового лісу — ще й у тому, що він весь час змінюється: то він стояв чорний і неприступний, то став білий і величний, мов заворожений, і дерева всі в снігу, немов загрузли і вибратися не можуть. А коли впаде іній, тоді лісу не впізнати. Він дивовижний і дуже красивий. Як тільки засвітить сонечко — іній спалахне чарівним світлом і все стане справді казковим.

Сьогодні на уроці ми будемо писати детальний переказ тексту «Зимовий ліс» із творчим завданням.

Як ви розумієте значення словосполучення «детальний переказ»?

Детальний переказ» — це такий переказ, у якому передаються всі моменти, які можуть запам’ятатися. У викладі зберігаються специфічні вирази, конструкції, звороти, зміст тексту. Такий переказ збагачує мовлення новими словами та зворотами, зміцнює пам’ять, виробляє навички послідовного викладу.)

— Ви маєте нагоду не лише відтворити авторський твір, але й стати співавтором, оскільки створите власне продовження тексту.

IV. НАПИСАННЯ ПЕРЕКАЗУ

1. Ознайомлення із текстом «Зимовий ліс»

1) Читання тексту 

ЗИМОВИЙ ЛІС

Я заходжу в зимову лісову казку. Стоять непорушні ялини, вкриті білим снігом. Могутні дуби у святкових пухнастих шапках, з-під яких визирають кучері торішнього листя. То тут, то там вибігають подивитися на мене біленькі стрункі берези. Яскраво палають червоні ягоди горобини. У лісі тихо.

А хто ж тут ходив по снігу, хто залишив стільки слідів? Ось пташині слідочки, а ось стрибав зайчик. А ці сліди дуже дивні. Може, це казка йшла? Цікаво, які сліди вона залишає, де живе?
Може, під ялиною, а може, у лісовій хатинці, яку занесло по самі віконця снігом...
Я йду до тебе, казко лісова.Теплим подихом розігріваю узори на шибці. Заглядаю в хижу...

2) Аналіз тексту за запитаннями.

— Яка тема тексту?

Яка його головна думка?

— Куди зайшов автор твору?

— Як стоять ялини? Чим вони вкриті?

— Що одягнули дуби? Що визирає з-під них?

— Де вибігають біленькі стрункі берізки?

— Для чого вони вибігають?

— Як палають червоні ягоди горобини?

— Що видно на снігу?

— Чиї ж це сліди?                           

— Хто, крім звірів, залишив ще сліди?

— Де живе казка?

— Хто до неї йде?

— А що ж побачив кожен із вас у лісовій хатинці, ви допишете самостійно

2. Робота над словосполученнями

Утворення речень та словосполучень

Ялини —

вибігають подивитись на мене

Дубки —

стоять непорушні, вкриті білим снігом

Берізки —

в святкових пухнастих шапках, з-під яких визирають кучері торішнього снігу

Червоні ягоди горобини —

тихо

Слідочки —

йшла

Зайчик —

пробігла

Казка —

яскраво палають

Лисичка —

пташині

У лісі —

стрибнув

3. Добери прикметник

Добирання прикметників до іменників


Казка —

зимова, лісова

Ялини —

непорушні

Сніг —

білий

Дуби —

могутні

Шапки —

святкові, пухнасті

Листя —

торішнє

Берізки —

біленькі, стрункі

Ягоди —

червоні

Хатинка —

лісова

4. Складання плану тексту. Поділ тексту на абзаци

План

1. Я-заходжу в зимову казку.

2. Сліди на снігу,

3. Лісова хатинка, де живе казка.

4. Загадковість лісу.

5. Усне переказування тексту

6. Орфографічна підготовка

 святкових, з-під, визирають, червоні.

7. Повторне читання тексту 

8. Самостійна робота учнів

9. Перевірка виконаної роботи (Надіслати переказ на Вайбер)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Про що нове ви дізналися ?

— Що вам сподобалося найбільше?


вторник, 19 января 2021 г.

 Четвер, 21.01

Інформатика

https://informatikash1.blogspot.com/p/blog-page.html

Математика

Тема. Закріплення прийомів множення і ділення круглих чисел. Задачі на рух. Розв'язування рівнянь.

Підручник стор. 103, № 664 – 668 -усно.

Домашня робота:  с. 103, № 671,№ 672 - виконати письмово ( на Вайбер)

Літературне читання

Тема:Василь Сухомлинський " Ми їздили в Канів". 

Підручник стор.71-72 - читати, переказувати.

Виконати завдання  на стор.72, підготуватися до тестування за розділом "Пейзаж у прозових творах".

 Четвер, 21.01

Трудове навчання


 Середа, 20.01

Українська мова

Тема: Контрольний диктант. Птахи взимку.

Текст диктанту буде продиктований онлайн за посиланням на платформі в Google Meet

о 10.00.

Математика

Тема: Ділення круглих чисел на двоцифрове число виду 64000:16. Розв'язування рівнянь. Задачі на рух.

Підручник стор. 107

№656 - усно.

№657- розглянути пояснення нової теми.

№659 - письмово.

Домашнє завдання №662, 663(умову записати у вигляді схематичного рисунку)

Русский язык

Тема: Однозначные и многозначные слова.

Учебник стр.91-93 -  упр. 213, 215,219 (устно).

Выучить правило  - стр.92.

Домашняя работа: с. 93, упр.,216, 217 - письменно (на  Вайбер).

Основи здоров'я

Середа 20.01.2021 р.
4-А,Б,В класиопрацювати матеріал підручника  стор. 86-89

Матеріал до уроку!  

 Туберкульоз — досить поширене і небезпечне інфекційне захворювання. Збудником його є туберкульозна паличка, або паличка Коха, названа так на честь ученого, який її відкрив. Туберкульоз уражає всі органи і тканини лю­дини. Найчастіше трапляється туберкульоз легень. Туберкульозна паличка передається повітряно-крапельним шляхом. Вона може бути на посуді, одязі, рушниках, на предметах, якими користується хворий. Підхопити туберку­льоз можна і від свійських тварин. Заразитися можна де завгодно — у тран­спорті, в школі, в магазині, під час спілкування, при поцілунках тощо. Симп­томи — руйнування тканини легень або інших органів, яке супроводжується загальною слабкістю, пітливістю, втратою апетиту і підвищенням температури у вечірній час.
    Чи всі люди, до яких потрапила туберкульозна паличка, хворіють на тубер­кульоз? Ні, не всі. Із 100 людей, заражених на туберкульоз, захворюють 5 осіб. Решта спокійно живуть із нею, їхня імунна система тривалий час тримає збуд­ника під контролем. Але якщо організм утрачає опір, то бактерії активно роз­множуються і викликають захворювання.
Для запобігання туберкульозу Міністерство охорони здоров’я проводить санітарну профілактику — лікування хворих, спостереження й обстеження членів їх сімей. Для виявлення туберкульозу застосовують флюорографічне обстеження, туберкулінові проби, наприклад Манту. Проводять і специфічну профілактику — введення всім новонародженим, а за потреби — підліткам і дорослим, вакцини БЦЖ, що являє собою послаблені туберкульозні палички, які сприяють утворенню активного штучного імунітету.
СНІД є смертельно небезпечним захворюванням, яке сучасна медицина поки що неспроможна вилікувати.
    Організм людини має захисну систему, яка протистоїть різним інфекціям. Її називають імунною. Імунітет — це наша зброя проти мікробів і вірусів. Він не тільки захищає наш організм від захворювань, але й допомагає видужати. На початку 80-х років лікарі помітили стійке зростання кількості пацієнтів із новим загадковим захворюванням. Хворі втрачали здатність опиратися ін­фекціям і вмирали від різних хвороб. Це нове інфекційне захворювання — синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД). Збудник хвороби — спеці­альний вірус, що отримав назву вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
    Уявіть собі фортецю — це наш організм. Воїни, які захищали фортецю, за­разилися і загинули. Тепер немає кому захищати наш організм. Він безсилий подолати будь-яку інфекцію. Те саме відбувається і в разі зараження ВІЛ. Людський організм — це фортеця, а імунітет — могутнє військо. Якщо в ор­ганізм потрапляє ВІЛ, він починає знищувати імунітет, і організм стає зовсім беззахисним перед мікробами і вірусами. Коли імунітет знищений, почина­ється СНІД. СНІД — це остання стадія хвороби, під час якої людина може по­мерти навіть від ангіни.
    Занедужати на СНІД людина може через багато років після інфікування. Чітких симптомів ця хвороба не має. В Україні склалася загрозлива ситу­ація — стрімко зростає кількість інфікованих і хворих на СНІД. Тому дуже важливо знати, як вберегтися від ВІЛ. Діти вашого віку інфікуються вкрай рідко. Але це не означає, що діти цілком захищені від зараження.
через кров;
статевим шляхом;
при народженні, від хворої матері, яка годує дитину молоком.
    Висновок. Немає таких причин, через які ми повинні принижувати людей, що живуть з ВІЛ. На їхню долю і без того випали тяжкі випробування. Не слід кривдити таких людей. Потрібно бути милосердними до них. 




понедельник, 18 января 2021 г.

Шановні діти та батьки!

Вітаю з Водохрещем! 

Бажаю Всім міцного здоров'я!!!


Вівторок, 19.01

Літературне читання

Тема: За Олесем Гончаром «Солов'їна сторожа».

Підручник стор.68-70 – прочитати оповідання, дати відповіді на запитання після тексту.

Математика

Тема. Ділення круглого числа на кругле виду 8000 : 400, 8400 : 400. Задачі на рух.

Підручник стор. 106, № 648 – розглянути прийоми обчислень усно,  правило напам'ять.

№ 649, № 650 –письмово; № 651, № 652 - усно.

Домашня робота:  с. 106, № 653, № 654 - письмово (на Вайбер).

Українська мова

Тема. Уживання  числівників у  мовленні. Узагальнення знань і умінь учнів за темою "Числівник"

Підручник стор.116 -118, впр. 227 - 230 - усно

 Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  19 січня 21:00 ред.

Повідомте учням
Код доступу 4095939
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua






Природознавство

Тема:Африка: подорож перша

Підручник стор.92-94 - читати, переказувати.

Знайти і відмітити на контурній карті Африки:

річки: Ніл, Конго, Замбезі.

озера: Вікторія, Чад.

гору Каліманджаро;

пустелю Сахару (надіслати у Вайбер).

Російська мова

Тема. Сопоставление высказывания с планом.

Учебник стр.88-90 -  упр. 206,208 (устно).

Упр.207 - текст для чтения.

Домашняя работа: с. 90, упр. 212 - письменно (на Вайбер).




 Вітаємо наших іменинників:

Семеняко Софію (01.01) 

Шамрицького Богдана (07.01)

з Днем народження!!!




воскресенье, 17 января 2021 г.

 Шановні діти та батьки!

Завдання для дистанційного навчання
в період з 18.01 по 22.01.21:

Кожного дня о 10.00 

проходять відеоуроки на Google meet за посиланням, що буде надіслано в вайбер перед початком.

Понеділок, 18.01

Математика

Тема: Множення і ділення круглих чисел на одноцифрове число виду3600*3, 64000: 4. Задачі на рух.

Підручник стор. 104, № 636 – нова тема.

№ 637 – виконати письмово; 

№ 640 - розв'язати задачі усно.

Домашня робота:  с. 105, № 643, № 644 - виконати письмово (на Вайбер)

Виконати тестове завдання за посиланням:

 Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  18 січня 19:00 ред.

Повідомте учням
Код доступу 3428108
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

Літературне читання

Тема: За Олесем Гончаром «Солов'їна сторожа».

Підручник  стор. 68-70 – прочитати оповідання. 

Виконати тест за посиланням:

Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  20 січня 20:00 ред.

Повідомте учням
Код доступу 7840718
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua









Природознавство
Тема:Азія: подорож третя.

Опрацювати текст підручника  стор.89-91- читати, переказувати.

Для тих, хто не пройшов тестування на уроці онлайн:

 Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  18 січня 21:00 ред.

Повідомте учням
Код доступу 9330231
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua









четверг, 14 января 2021 г.

 П'ятниця, 15.01

Я у світі, музичне мистецтво

Перейти на блог вчителя Гончарової Ольги Анатоліївни:

https://olgagoncharova7744.blogspot.com/


Літературне читання

Тема:Михайло Коцюбинський "На небі сонце..."

Підручник стор.67-68 - прочитати оповідання, виконати завдання після тексту на стор.68. Прочитати виразно  уривок, де є опис( на Вайбер)


Українська мова

Тема: Форми родового відмінка числівників 50-80.

Переглянути відеоролик по новій темі:

https://www.youtube.com/watch?v=unI_UoNOFzk

С. 114 -115, впр. 224 - письмово, 225,  - виконати усно (нова тема);

Правило вивчити.

Домашня робота:  с. 115, впр. 226(2) - виконати письмово повними реченнями (у Вайбер)

среда, 13 января 2021 г.

Четвер, 14.01

Українська мова

Тема: Вимова і правопис найуживаніших числівників (11,14,16,600). Створення тексту-оголошення.

Переглянути відео:

https://www.youtube.com/watch?v=nY_49ONQ5bc

Підручник стор.112., впр.219 -220 усно.

Вправа221-письмово дати повні відповіді на запитання.

Вивчити як вимовляються слова : шістнадцять, шістсот. (див.стор.113)

Домашнє завдання - вправа 223.

Математика

Тема: Ділення круглих чисел на одноцифрове число виду 8000 : 4. Задачі на рух.

Підручник стор. 103, № 629 – розглянути усно;

Виконати самостійну на Гугл-Формах, перейти за адресою:

https://forms.gle/J5NSxHg8uPpkVEWR9

№ 630 № 631 – розв'язати усно.

Домашня робота:  с. 103, № 633, № 634 - на Вайбер. 

Літературне читання (розклад змінено)

Тема: Пейзаж чудовий, а на душі персонажа - смуток. Марко Вовчок "Другого дня".

Підручник стор.66-67 - прочитати оповідання.

Виконати завдання на вибір:

1.Підготувати уривок з описом до виразного читання (на Вайбер).

2. "Намалювати" словами описану картину(на Вайбер)

3. Намалюй за описом пейзаж.(на Вайбер)

4. Виконати тест "На урок"

 Домашнє завдання активне
Завдання необхідно виконати до  14 січня 18:00 ред.

Повідомте учням
Код доступу 1775234
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua